Taral 23 M
Taral 23 M
Taral 23 M
Taral 23 M

Taral 23 M Benzinli Çapa Makinesi (3600415202101594)

Marka : Taral
Fiyat : $626.93(KDV Dahil)
:

Taral Motorlu Çapa Makineleri

Tekerleri çıkarılarak doğrudan akslara bağlanan çapa bıçakları ile toprağı işleyen, sıra aralarını çapalayan güçlü şanzıman ile her türlü tarım arazisi ve toprak koşullarında rahatlıkla kullanılabilen ekonomik araçlardır.

 Ağaç altlarında, bağ aralarında, bahçe ve seralardaki sebze aralarının çapalanmasında, fidan ve fide-çiçek yetiştiriciliğinde toprağın hazırlanmasında, yabani ot kontrolünde ve benzeri birçok işin yapılması yanında römork takılarak taşıma işlerinde de kullanılmaktadır.

Değişik güçlerde dizel motorlu tipleri yanında sebze ve bahçe işlerinde kullanılan benzin motorlu hafif kolay taşınabilen modelleri vardır. Makinanın arkasında bulunan derinlik ayar çubuğu, ilerleme hızını kontrol ederek, toprağın parçalanma derecesini tayin eder. Her pozisyona ayar imkânı olan didon üzerindeki stop emniyeti ve makinanın önündeki yol tekeri kullanım ve taşıma rahatlığı sağlamaktadır.

Yatay ve düşey konumlarda kolayca ayarlanabilen didon, kullanıcıya büyük rahatlık sağlar. Yol durumunda lastik tekerleklerin bağlandığı akslar üzerindeki kilit mandalları, sağa ve sola dönüşleri mümkün kıldığı gibi geri hareketi önleyerek dik arazilerde emniyetli kullanım sağlamaktadır. Arka tarafında bulunan frenleme çubuğu istenilen çapalama derinliği ve ilerleme hızı ayarına olanak verir.

Teknik Özellikler

 

Motor 

Tek Silindir, 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı

Güç

6,6 Hp

Çalışma Şekli

İpli

Aktarma

Şanzımanlı

Vites

3 İleri 1 Geri

Kuyruk Mili Çıkışı

2 Adet

Çapa Genişliği

95 cm

Bıçak

24 Adet